Pracownik biurowy – sprostać wymaganiom

biruowa presja czasuPresja czasu i praca pod presja czasu to taka popularne określenia dotyczącej współczesnej pracy w biurze. Przebywając wieczorem towarzysko w mieście nie sposób nie usłyszeć rozmów o miejscu pracy. Wiele osób narzeka, licytując się nawzajem kto ma służy. Ale nie każdy pracownik przyjmuje taką role, pewnego rodzaju ofiary swojego miejsca pracy.
To że oczekiwania pracodawców, szczególnie w korporacja są pewnego rodzaju „Himalajami” nikogo nie powinno dziwić. Taki jest schemat korporacyjnym, by pracownik wykonywał swoje zadania, jedno po drugim. Bez zbędnych przerw i chwilowego, lecz bardzo wybijającego z pracy rozprężenia.
Niezależnie czy pracuje się w ogromnej przestrzeni biurowej, czy skromnym pomieszczeniu małej firmy trzeba po prostu robić stronie. W interesie pracodawcy powinno być zapewnienie pracownikowi komfortowych warunków pracy. Należy wymienić tu przede wszystkim ergonomię stanowiska pracy. To dzięki jej wdrożeniu największe biura osiągają większe zyski z zatrudnionych pracowników. Dopasowanie krzesła do ciała, wcale nie jest tak proste jak to się wydaje. Każde stanowisko w przestrzeni biurowej budowane jest zazwyczaj na bazie tych samym przedmiotów. Także do każdego pracownika przypisane jest jedno, to samo krzesło. A przecież budowa ciała pracowników jest bardzo różna. Brak regulacji w krześle lub ich niewystarczająca ilość powoduje mniejszy lub większy dyskomfort. Pracownik może mieć nawet pozorne poczucie wygody, jednak nieświadomie jego ciało ciągle będzie zmieniać pozycje, i naturalne poprzez sygnały nerwowe w pewien sposób zaburzać pracę umysłu. A przecież tak bardzo potrzeba koncentracji, skupienia się na zadaniach w celu przewidzenia pewnych późniejszych scenariuszy, tych bliższych i bardziej odległych.
Zbyt słabe dopasowanie lub całkowity brak dopasowania powoduje dolegliwości kręgosłupa. Początkowo przez wiele miesięcy nie będą odczuwane. Jednakże przemieszczenie się mięśni będzie powodować bolesne dolegliwości dolnego odcinka kręgosłupa. Czy w takim otoczeniu, braku pełnego komfortu oraz rozpraszających dolegliwości odcinka lędźwiowego pracownik sprostam oczekiwaniom? Niestety nie, ciało i umysł będą zbyt bardzo obciążone dyskomfortem, pracownik będzie mniej skuteczny, popełniane będą proste błędy, które czasami mogą przynieść poważne konsekwencje.

Zdjęcie pobrane z serwisu : https://pixabay.com/pl/czas-zegar-g%C5%82owy-kobieta-twarz-1739629/