Korporacyjne, a małe firmy

team w biurzeKorporacja to miejsce pracy coraz lepiej się kojarząca. Przez lata ten model uważany był za bardzo krzywdzący dla pracowników. Do tej pory cały czas słyszy się na narzekania na pracę w tak zorganizowanych biurach. Jednakże w wielu przypadkach korporacja nie jest problem samym w sobie. Często wiele osób źle oszacowuje swoje możliwości, zdolności, umiejętność koncentracji i sprostania wielozadaniowości.
Oczywiście zdarza się miejsca pracy dość toksyczne, ale to pewnego rodzaju norma. W korporacji panuje wręcz przeciwna atmosfera, często dużo lepsza niż w przypadku mniejszych firm. Nie ma nerwowych sytuacji, jest duża życzliwość, trudno o zauważenie jakichkolwiek sporów na forum publicznym. Pod tym względem małe firmy mają jeszcze wiele do poprawienia – korporacja jest w tym względzie wzorcem. Podobnie jest na innej płaszczyźnie – możliwości uczestniczenia w faktycznym rozwoju danej firmy przez pracowników. Korporacje dają szanse na zrobienie kariery, w ciągu krótkiego stażu można się wiele nauczyć. Nie każdy lubi wielozadaniowość, która jest takich wszechobecna w biurze. Jest ona również w mniejszych firmach, jednakże rozwój pracownika często w pewnym miejscu nagle się zatrzymuje. Wynika to z pewnych schematów i powtarzalności zadaniowej. Oczywiście wielu pracowników mikro przedsiębiorstw na to nie narzeka. Nie każdy pracownik jest stworzony do być częścią korporacyjnej machiny, woli mniejsze obciążenia i spokojnie tempo pracy w mniejszym biurze.
Różnice pomiędzy korporacjami, a małymi firmami są niezwykle widoczne w aspekcie wyposażenia. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że firmy często dzielą ogromne różnice zasobności budżetów. To naturalne i tego nie należy porównywać. Jednakże jest jedna biurowa kwestia, która wręcz prosi się o porównaniu – końcowe wyposażenie dla pracownika na jego stanowisku pracy.  W tym aspekcie pomiędzy biurem małej firmy, a tym korporacyjnym powstaje ogromna przepaść.   Wszystko przez zbyt oszczędną politykę i brak elementarnej wiedzy w zakresie ergonomii biurowej. Pracodawca malej firmy to osoba, która sama zmaga się z ciężarem utrzymania firmy, należy takim osobom bić brawo i podziwiać jak za wszystkie poświęcenia i wyrzeczenia. Jednakże ta grupa osób nieustannie popełnia błędy zakupowe. Zbyt tanie krzesła biurowe, nie posiadające żadnego systemu regulacji kupione w promocji to przedmioty kategorycznie nie nadające się do biura firmy. Co najwyżej do domowego sporadycznego użytkowania, a nie intensywnego trybu biurowego. W korporacji jest całkowicie przeciwnie, wybierane są tylko i wyłącznie ergonomiczne krzesła biurowe. Nie wynika to tylko i wyłącznie z możliwości budżetowych, lecz znajomości ergonomii i podejmowaniu przemyślanych, rozsądnych decyzji podpartych badaniami naukowymi. Pracownik mający do dyspozycji szeroki zakres regulacji dopasowuje krzesło idealnie do swojego ciało. Dzięki temu osiąga komfort fizyczny, w pewien sposób uniezależnia się od naturalnej ludzkiej słabości własnego ciała.  Pracuje z większym zaangażowanie, które uwidacznia się w postaci lepszej jakości i wyższej wydajności pracy.

Zdjęcie pobrane z serwisu : https://pixabay.com/pl/akcji-analiza-biznesu-wsp%C3%B3%C5%82praca-2277292/