Praca biurowa w korporacji czy w małej firmie

praca biurowaWiele osób młodych często dość ślepo podąża za ogłoszeniami o pracę wysyłając CV wszędzie gdzie się da. Po pierwszych doświadczenia biurowych na pracę patrzy się już z zupełniej innej perspektywy. Kolejne zmiana miejsca zatrudnia nie dopiero pewnego rodzaju świadomym wyborem. W dużej mierze jednak decyzje o tym wyborze związane są z pierwszymi miejscem pracy i doświadczeniami tego miejsca.
Korporacja to mniej dla osób ambitnych, pracowitych, odpornych na stres, dążących do zbudowania pozycji zawodowej, pięcia się wyżej. Ale jest to miejsce pracy, które jak żadne inne potrafi wiele nauczyć. Dlatego do korporacji można się wybrać po pewnego rodzaju lekcję, która wiele nauczy. Warto zaczynać od miejsca, które będzie wymagające. W tytule tego artykułu zbrakło informacji o urzędach. Te najmniejsze z nich nie np. lokalne urzędy gminy mają własności wręcz przeciwne. W pewien sposób rozleniwiają. Przejście z małego i niewymagającego stanowiska urzędowego do dużej korporacji to ogromna zmiana. Wymagania i oczekiwania będą spotęgowane, o ile tendencja do rozpraszanie może zostać szybko wyeliminowana to taka zmiana będzie bardzo stresująca.
W korporacji wiadomo czego się spodziewać. Ogromne obciążenie zadaniowe jest normalności, zbyt duże ambicje i chęć sprostania wszystkim zadaniom i oczekiwaniom może doprowadzić z czasem do poważnych problem na tle nerwowym i psychicznym. Nie można się pewnymi sprawami przejmować, brać je zbyt bardzo do siebie. Praca w korporacji to poza emocjami i wewnętrznym stresem dość spokojna atmosfera. Lokalizacją korporacji jest zazwyczaj duże miasto. Jest to ogromna szansa na błyskawiczną zmianę miejsca zatrudniania. Często jednak z deszczu można wpaść po rynnę, z drugiej strony jednak nie warto tkwić w miejscu, w którym obowiązki nie dają pewnej satysfakcji.
Praca w małej firmie to zazwyczaj wynik mieszkania poza duża aglomeracjami. W małych firmach również pracują bardzo zdolni ludzie, dzięki którym małe biznesy bardzo się umacniają przeradzając się prężnie działające firmy. W małej firmie nie ma aż tak obłędnego tempa pracy, wymagania są zdecydowanie mniejsze aczkolwiek bardzo różnie jest z atmosfera pracy. Firmy zarządzane są jednoosobowo, ich siła i słabość to siła i słabości właścicieli. W wiele biurach atmosfera jest niepotrzebne popsuta przez zbyt emocjonalne podejście właścicieli. Często błahe problemy powodują nagłe popsucie atmosfery, co ma wpływ na wynik pracowników. W małych firmach zdecydowanie gorzej ma się sprawa wyposażenia biurowego. Często właściciele w sposób nieświadomy skazują swoich pracowników na wieloletnie bardzo rozpraszające stanowiska pracy. Bo jak nazwać zakup najtańszych krzeseł biurowych do intensywnego biurowego użytkowania. Mało, która osoba osiągnie wygodę. Oczywiście nie pozostanie nic innego jak pracować, ale nieustanny dyskomfort fizyczny będzie skutecznie dekoncentrował oraz w dłuższej perspektywie czasu przyczyni się do pojawienia się problemów z kręgosłupem.