Praca w wielkim mieście, czy poza miastem

praca w wielkim mieścieWybierając miejsce pracy, składając CV i list motywacyjny ważna jest lokalizacja miejsca pracy. Często wiele osób wysyła CV nie zważając na lokalizacje, potem odrzucając propozycje pracy ze względu na lokalizacje. Jednakże lokalizacja stanowi coraz mniejsza barierę. Dobrze płatne posady, skutkują często możliwością zmiany miejsce zamieszkania. Jednakże w dużej mierze rejony kraju, w których zarabia się, są zdecydowanie bardziej droższe pod względem utrzymania lub wynajęcia mieszkania.  Niezależnie od tych czynników warto rozważyć i porównać miejsca pracy, pod względem ich lokalizacji.
Praca w miejskiej aglomeracji to nieustanne korki, często samochód musi być zamieniony na rower, który umożliwia zdecydowanie szybsze dojazdy do pracy i powroty do domu.  Oczywiście zależnie od pogody, ale w wielkich miastach równie popularna jest komunikacja miejska. Z pracą w korporacji, często wiązane jest określenie flexi time. Biuro korporacyjne jest otwarte w godzinach od 7 do 18, czasami nawet do 20. Pracownicy w zależności od prywatnych potrzeb, ilości spraw do załatwienie sami ustalają sobie ośmiogodzinny przedział czasu. Jest to ogromna zaleta szczególnie dla młodych rodziców. Pracując w mieście dużo łatwiej zrobić karierę.  Przede wszystkim miejsc pracy jest zdecydowanie więcej, pracownik korporacyjny zmienia pracodawców, podążając za kolejnymi wyzwaniami, lepszą płacą czy też bardziej dopasowanymi zadaniami.  Praca w miejskiej korporacji to również doskonałe warunki pracy, przede wszystkim wysoki, ergonomicznym standard stanowiska pracy. Kluczowy przedmiot, który odgrywa ogromną rolę to krzesło biurowe. Jego ergonomiczna wersja zabezpiecza kręgosłup pracownika oraz pozwala mu na komfort fizyczny. Idąc dalej tym tokiem, koncentracja i skupienie na pracy jest pełniejsze.
Praca w biurze małej firmy, który jest oddalona od wielkiego miasta ma podobnie jak ta w mieście swoje wady i zalety. Dojazd do pracy jest zdecydowanie łatwiejszy, szybszy i tańszy. Jednakże w wielu przypadkach zarobki są na zdecydowanie niższym poziomie. Wiele osób akceptuje taki stan rzeczy, jednakże w dużej mierze jest zdecydowanie bardziej uzależniona od firmy i jego pozycji na rynku. Często wiele osób nie ma i nie chce mieć alternatyw. Często dobrze czują się w danym miejscu, nie odczuwają zbyt dużego stresu. W takich firmach rzadko kiedy są wyjazdy integracyjne, pozabiurowe spotkania – bo grono pracowników jest zintegrowane miejscem zamieszkania ( w pobliżu firmy ). Pracownicy są zdecydowanie bardziej stali w uczuciach, często nieskłonni do zmian. Oczywiście też decydują się na zmianę miejsce pracy. W mniejszych firmach dużo rolę odgrywa szefostwo i ich stosunek do pracowników. Często jednak praca w małej firmy i podleganie bezpośrednio szefowi jest dość stresujące. Jeśli chodzi o warunku pracy, w większości firm położonych poza miastem są one gorszę w porównaniu do biur firm korporacyjnych z wielkich miast. Ale ta różnica nie powinna dziwić. Martwić jednakże może często niski poziom wyposażenia stanowisk pracy – tanie krzesła biurowe.

Zdjęcie pobrane z serwisu : https://pixabay.com/pl/londyn-wielka-brytania-anglia-89507/