Szkolenie z użytkowania krzesła

szkolenie z obslugi krzesla biurowegoKrzesła biurowe to coraz bardziej zaawansowane przedmioty biurowego użytku. Duża część użytkowników tego produktu, żyje w przekonaniu, że jedyną regulacją jest łapka do sterowania wysokości siedziska. A przecież nowe krzesła szczególnie polskiej produkcji są bardzo zaawansowane pod tym „regulacyjnym” względem. Wszystko oczywiście dla końcowego użytkownika. Dominującym zaczyna być ergonomiczny standard tego produktu. Producenci wręcz prześcigają się w rozwiązaniach, rywalizując nie na cenę i wygląd, lecz na zaawansowanie regulacyjnej.
Regulacji w krześle może być nawet kilkanaście. Ta podstawowa – regulowana wysokość siedziska, regulowana wysokość podłokietników, które coraz częściej posiadają również możliwość przesuwu do zewnątrz. Ważna jest regulacja oparcia. W tańszych modelach jest ona zaprojektowana w formie pokrętła, w nowocześniejszych modelach poprzez system zapadkowy. Ten ostatni rodzaj mechanizmu umożliwia zmianę wysokości oparcia bez konieczności schodzenia z krzesła. Warto w tym kontekście wspomnieć o regulowanych zagłówkach, ale te rzadko kiedy trafią do pracowników niskiej szczebla. Krzesła biurowe managerskie z zagłówkiem trafią do pokojów osób na stanowiskach kierowniczych i wyższych.
Najważniejsze regulacje znajdują się jednak pod siedziskiem. To właśnie tam montowany jest mechanizm główny sterujący położeniem siedziska i oparcia. Dopasowanie siedziska i oparcia do ciała osoby jest potrzebne. Korzyści z tego faktu są na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim profilaktyka dolegliwości kręgosłupa. Zapewnienie komfortu dla ciała, wyeliminowanie jego słabości podczas biurowej pracy  ściśle ukierunkowanej na wysiłek umysłowy. Im pełniejsze dopasowanie krzesło – ciało, tym lepsza koncentracja, jakość i wydajność pracy. Taka sytuacja jest w interesie zarówno pracownika ( użytkownika ) jak i pracodawcy ( zakup krzesła ). Dlatego pracodawcy coraz bardziej świadomi wybierają krzesła biurowego ergonomiczne, które pojęcie wygody użytkowania czynią zdecydowanie bardziej uniwersalną.
Wielu producentów krzeseł biurowych w wersji ergonomicznej wraz z dostawą krzesła proponuje szkolenie z zakresu prawidłowego użytkowania krzesła, wykorzystania pełni możliwości. Użytkownika krzeseł, pracownicy biurowy często użytkują ten bardzo ważny produkt, tak jak go otrzymują. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. W grę przecież wchodzi zdrowie i zachowanie stanowiska pracy. Trzeba zrobić wszystko, by tak się stało. Jeśli posiadać dość nowoczesne, designerskie krzesła konieczne zerknij pod siedzisko i sprawdź możliwości swojego krzesła. Wyreguluj!

Zdjęcie pobrane z serwisu : https://pixabay.com/pl/konsultacji-szkolenia-2606533/